Systemy w grach liczbowych


Gry liczbowe, rządzą się zasadami statystyki i rachunku prawdopodobieństwa. Jednak wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze, dochodzi jeszcze jeden czynnik - psychologiczny. Nie wystarczy tylko wyliczyć szansę wygranej w grze liczbowej, by osiągnąć sukces. Trzeba jeszcze nie dać się ponieść nerwom.


W każdej grze liczbowej istnieją systemy, które porządkując nasze poczynania i zmniejszając wpływ czynnika psychologicznego (jeśli postępujemy zgodnie z wcześniej ustalonym schematem, to nie zmieniamy zachowania pod wpływem chwili), zwiększają szansę wygranej. Pomimo tego iż każde osobne zdarzenie losowe ma pewną, znaną szansę wystąpienia (w rzucie monetą jest to 50%), to kilka takich zdarzeń zaburza tę równowagę. Wiemy, że jeśli rzucimy monetą tysiąc razy, to reszka wypadnie mniej więcej pięćset razy, z niewielkim odchyleniem, ale przy trzech tylko rzutach bardzo prawdopodobne jest odchylenie nawet o 100%. Przecież pierwszy rzut w ogóle nie ma znaczenia (po pierwszym rzucie reszka wystąpi albo w 0% przypadków, albo w 100% przypadków - obie te wartości to największe możliwe odchylenie), zatem to drugi rzut jest decydujący, a trzeci może tylko potwierdzić regułę. Wyrzucenie trzy razy z rzędu tej samej strony monety to nic aż tak niezwykłego.


Jeżeli jesteś pasjonatem gier liczbowych i chciałbyś prowadzić bloga o tej tematyce to zapraszamy do składania ofert i negocjacji adresu multilotto.pl.

Oferujemy najkorzystniejsze warunki oraz atrakcyjne ceny z możliwością zakupu na raty lub dzierżawy wybranej domeny internetowej.


Grając systemem zakładamy wystąpienie zdarzenia i bazujemy na początkowej szansie procentowej. Jeśli podczas trwania serii zmienimy zdanie, to cały system przestaje działać, bo właśnie zadziałał czynnik psychologiczny, a ideą działania systemu jest wyłączenie wpływu właśnie tego czynnika na równanie. Słowem - jeśli grasz systemem, to się tego trzymaj.


Są oczywiście gry, gdzie szanse tylko pozornie są równe (i nie mam tu na myśli kasyna, które zawsze wygrywa). Jakiś czas temu w telewizji ukazywał się teleturniej, w którym zawodnicy wybierali bramki. Pozornie, decyzja zawodnika nie miała znaczenia, gdyż nagroda byłą za jedną z trzech bramek, a prowadzący posłusznie dawał możliwość wielokrotnej zmiany decyzji. Warto jednak wiedzieć, że zawodnik mógł zwiększyć swoje szanse w sposób matematyczny.


Gra odbywała się w następujący sposób: do dyspozycji były trzy bramki, "A", "B" i "C", uczestnik wybierał jedną z nich, wtedy prowadzący odrzucał jedną z pozostałych (pustą) i dawał zawodnikowi możliwość zmiany decyzji. Pozornie 50 - 50, ale tak na prawdę, zmieniając bramkę, zawodnik zwiększał dwukrotnie swoje szanse wygranej. Jak to się działo?


Otóż załóżmy, że zawodnik wybierał bramkę "A". Nagroda mogła być w bramce "A", "B" lub "C". Rozważmy trzy przypadki: Jeśli nagroda była w bramce "A", to prowadzący odrzucał dowolną bramkę z pozostałych i zawodnik zmieniając decyzję, przegrywał. Jeśli nagroda była w bramce "B", to prezenter odrzucał "C" i zawodnik zmieniając bramkę trafiał na nagrodę. Jeśli nagroda była w "C", to "B" zostawała odrzucona, a zmieniając decyzję zawodnik ponownie trafiał na nagrodę. Zmieniając więc bramkę, zawodnik w jednym przypadku przegrywał, ale w dwóch na trzy przypadki wygrywał. Szansa więc rosła dwukrotnie.


Większość gier losowych nie posiada jednak takiego ułatwienia. Można za to liczyć na fenomen, który nie posiada uzasadnienia naukowego, a nazywa się "prawem serii". Z jakiegoś powodu, zdarzenie, które długo nie występowało, gdy się pojawia, powtarza się kilka razy z rzędu. Tę wiedzę można wykorzystać. Skoro wykonujemy tysiąc rzutów monetą i przy pierwszym rzucie zauważyliśmy, że reszka wypadła prawie trzysta razy, a orzeł jedynie dwieście, warto założyć, że po następnym orle taki wynik powtórzy się kilka razy.


Ważne jednak, by nie dać się ponieść emocjom i nie zgrać "do zera", gdyż jak wszyscy dobrze wiedzą, przegrać jest zawsze łatwiej niż wygrać. Może więc zacząć obstawiać przeciwko sobie?


Zapraszamy do negocjacji i życzymy powodzenia w następnym losowaniu!

6 wyświetlenia
  • Facebook

Korzystanie z tej Witryny podlega wyraźnie określonym warunkom użytkowania. Korzystając z tej witryny, akceptujesz zobowiązania wynikające z postanowień Regulamin ogólny

                  

Informacje prawne   Zasad ochrony danych osobowych