solarny.com.plPonieważ przemysł solarny rozwija się doskonale, rośnie także popyt na coraz większe farmy słoneczne. Projekty znacznie się rozszerzają pod względem skali, co wymaga większego zaangażowania dla firm zajmujących się energią słoneczną w całym kraju. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na powierzchnię i zwiększonymi inwestycjami w sektorze energii odnawialnej, właściciele gruntów mają wyjątkowe możliwości wykorzystania tych inwestycji na swoją korzyść.


Farmy słoneczne są zwykle dość dużymi projektami i wymagają pewnej liczby akrów, aby deweloper był zainteresowany inwestycją. Orientacyjna liczba paneli, które można umieścić na ziemi, wynosi 1 kW na 10 metrów kwadratowych. Wymagana ilość gruntów różni się w zależności od projektu, należy również wziąć pod uwagę dodatkową przestrzeń otaczającą, która będzie wymagana dla urządzeń elektrycznych.


Jeżeli planujecie państwo swoją działalność w zakresie montażu lub serwisu urządzeń fotowoltaicznych i paneli słonecznych to zapraszam do zakupu lub dzierżawy domeny internetowej solarny.com.pl oraz do stworzenia swojej profesjonalnej strony za pomocą naszego kreatora witryn internetowych.


Choć może to być oczywiste, to teren po farmę słoneczną powinien być dobrze nasłoneczniony przez cały rok jeśli ma to być opłacalne. Dużo fizycznych przeszkód oznacza wiele cieni, a to nie jest dobre dla całego projektu. Najlepiej jest przygotować taki teren usuwając przeszkadzające obiekty. Oczywiście w niektórych przypadkach usunięcie tych przeszkód może nie być możliwe. Pozbycie się kilku drzew lub krzewów powinno się udać, ale wyburzenie budynku może być kłopotliwe.


Ważnym, dość często decydującym czynnikiem dla deweloperów energii słonecznej, jest infrastruktura elektryczna, czyli możliwość podłączenia farmy solarnej do ogólnej sieci energetycznej. Decydująca może być również, nawet pozornie oczywista infrastruktura, taką jak dostęp drogowy.


Niezbędne wydają się być oględziny geologa, który określi, czy grunt jest dostatecznie stabilny, i czy możliwa jest jego modernizacja.


Średni zysk farmy słonecznej na akr wynosi od 21 250 do 42 500 USD. Oczywiście bardzo ważne jest, aby pamiętać, że liczby te różnią się znacznie w zależności od projektu, dzięki niektórym czynnikom, które omówiliśmy powyżej. Rzeczywiste zyski mogą się trochę różnić od podanych. Farmy słoneczne na setkach akrów mogą tworzyć zyski rzędu setek tysięcy.


Życzymy sukcesów!
  • Facebook

Korzystanie z tej Witryny podlega wyraźnie określonym warunkom użytkowania. Korzystając z tej witryny, akceptujesz zobowiązania wynikające z postanowień Regulamin ogólny

                  

Informacje prawne   Zasad ochrony danych osobowych