maselko.pl


Maślane bułeczki z "metra"


Twoja nowa domena może właśnie prowadzić do najlepszego bloga kulinarnego w Polsce.

Może chcesz promować swoje przepisy, a może prowadzisz restauracje która bazuje na świeżym i zdrowym masełku? Jedno jest pewne, tą nazwę możesz mieć już dzisiaj. Możesz ją także od nas wydzierżawić. Sprawdź naszą aktualną ofertę na maselko.pl


A teraz zapraszamy na smakowitości:


Prosty sposób na maślane bułeczki do wykonania w domowych warunkach. Niezbędne składniki to mąka, masło, drożdże, mleko, sól, cukier, jajko. Tradycyjnie jak przy cieście drożdżowym czas od pomysłu do realizacji, może sprawić przyjemność kubkom smakowym, sprawnie i szybko. Wszystkie składniki wystarczy dokładnie wymieszać, zostawić do wyrośnięcia. Kiedy ciasto gotowe uformowanie bułeczek może przyprawić o zawrót głowy. Potrzeba niebywałej wprawy aby każda bułeczka była jednakowa.

Najprościej jest odejść od zasady że bułka ma być okrągła i zrobić ją w innym kształcie. Jeśli ciasto drożdżowe rozwałkujemy delikatnie na dość spory plaster, wycinamy paski ciasta, a te następnie przecinamy na małe kwadraciki, uzyskując równe małe czworokątne kawałki ciasta.

Formowanie bułeczek w taki sposób jest bardzo proste i nie wymaga umiejętności. Kiedy już wszystko powycinane, należy odczekać aż wszystko ładnie urośnie, rozgrzać piekarnik na 250 stopni, wstawić to co zrobiliśmy, po odczekaniu 10 – 12 minut maślane bułeczki są gotowe.


Smacznego!
  • Facebook

Korzystanie z tej Witryny podlega wyraźnie określonym warunkom użytkowania. Korzystając z tej witryny, akceptujesz zobowiązania wynikające z postanowień Regulamin ogólny

                  

Informacje prawne   Zasad ochrony danych osobowych