Jak zacząć inwestować w domeny?


Jeśli jesteś gotowy, aby wejść do ekscytującego świata domen - kupowania nazw domen i sprzedawania ich z zyskiem - ten artykuł jest dla Ciebie. 


W wielkim skrócie inwestowanie w domeny oznacza kupowanie nazw domen, a następnie sprzedawanie ich za sumę większą, niż je kupiłeś. Inwestorzy domen wyszukują domeny, które spełniają ich kryteria inwestycyjne, kupują nazwy, a następnie sprzedają domeny innym inwestorom domen lub osobom, które chcą wykorzystać domeny na potrzeby strony internetowej.


Proces zakupu domen


Większość atrakcyjnych nazw domen jest rejestrowana w momencie wygaśnięcia przez firmy używające technologii do przechwytywania domen. Oznacza to, że użytkownicy domeny (inaczej mówiąc osoby, które inwestują w domeny) muszą korzystać z tak zwanych firm typu „dropcatching” w celu nabycia domen. Większość serwisów oferujących usługi tego typu pobiera minimalną opłatę za nabycie domeny po jej wygaśnięciu. Jeśli istnieje więcej niż jedna osoba zainteresowana nazwą, jest ona sprzedawana na aukcji licytantowi oferującemu najwyższą cenę.


Zachęcamy do zapoznania się z nazwami domen prezentowanych na naszej stronie oraz do kontaktu bezpośredniego. Oferujemy bardzo dobre ceny, możliwość negocjacji czy też dzierżawę. Aktualne oferty prezentujemy także na naszym profilu facebookowym.


Najtańszym sposobem utworzenia własnego portfolio nazw domen jest ich ręczna rejestracja. Inwestorzy używają terminu rejestracja ręczna w odniesieniu do rejestracji nazwy domeny, która nie jest obecnie zarejestrowana. Wszystko, co musisz zrobić, to udać się do naszej wyszukiwarki aby zarejestrować domenę po standardowych cenach. Oczywiście trudno jest znaleźć dobre domeny, które nie są jeszcze zarejestrowane. Ta metoda zwykle działa z hasłami, które nie są obecnie popularne, ale mogą stać się wartościowe w przyszłości. Radzimy aby zaczynać powoli i koncentrować się się na kombinacji ręcznych rejestracji, a także zakupu domen z rynku wtórnego za pośrednictwem naszego serwisu.


Rodzaje domen


Domeniarze inwestują w trzy główne typy domen: opisowe, markowe i krótkie.

  • Opisowe - domeny opisowe opisują produkt lub usługę. Na przykład GrafikiReklamowe.pl opisuje usługę agencji reklamowej i od razu wiemy że będziemy mogli zamówić tutaj grafikę dla swojego biznesu. Krótkie domeny opisowe - szczególnie te, które definiują całą branżę - pozostają bardzo popularne.

  • Markowe - domena z możliwością marki to taka, która może być reklamowana jako coś innego niż słownikowa definicja danego słowa (słów). Dobrym przykładem jest np serwis Pudelek .pl - nie sprzedaje rasowych piesków, jak sugeruje nazwa. Pudelek to marka, a strona oferuje świeże plotki ze świata polskich i zagranicznych celebrytów. Najnowsze newsy, skandale, zdjęcia i wpadki.

  • Krótkie domeny - w ostatnich latach rozwinął się rynek krótkich domen. Są to domeny zawierające tylko kilka cyfr lub liter. 


Sprzedaż domen


Wielu inwestorów na rynku nieruchomości i kapitału jest zadowolonych z uzyskania zwrotu z inwestycji w wysokości 10% lub 20%. 100%, ale inwestorzy domen oczekują znacznie więcej. Zazwyczaj sprzedają domeny za 10 lub więcej razy ich pierwotną cenę zakupu.


Dzieje się tak z dwóch powodów: po pierwsze, nazwy domen to nieefektywny rynek. Nieefektywne rynki stwarzają duże możliwości zysku. Po drugie, większość domen jest niepłynnych. Oznacza to, że inwestorzy muszą je trzymać przez długi czas przed ich sprzedażą. Sprzedając tylko niewielki procent swoich zapasów każdego roku a przepływy pieniężne są ograniczone. Inwestorzy domen, którzy specjalizują się w krótkich domenach (które są bardziej płynne) lub domenach bardzo wysokiej klasy, mogą zadowolić się mniejszymi procentowymi zyskami.


Inwestowanie w domeny nie jest jednorazowe. Podobnie jak w przypadku inwestycji w nieruchomości, ważne jest ciągłe odświeżanie portfolio.

Domeniarze mają różne filozofie dotyczące sprzedaży domen. Niektórzy trzymają się najdroższych i sprzedają bardzo niewiele domen. Inni koncentrują się na wielkości sprzedaży i stale reinwestują zyski w więcej domen.

Ostrzegamy - inwestycja w domeny może uzależniać a sprzedawanie domen z dużym zyskiem jest bardzo ekscytujące. 


Życzymy powodzenia!10 wyświetlenia
  • Facebook

Korzystanie z tej Witryny podlega wyraźnie określonym warunkom użytkowania. Korzystając z tej witryny, akceptujesz zobowiązania wynikające z postanowień Regulamin ogólny

                  

Informacje prawne   Zasad ochrony danych osobowych