HostingKiedy wpisujemy adres strony w przeglądarce, nie zastanawiamy się, skąd pochodzi tekst, obrazy i projekt. Strona ładuje się, ponieważ gdzieś działa sprzęt, w którym przechowywane są pliki z zawartością strony. Taki sprzęt nazywa się serwerem.


Serwer przechowuje pliki z zawartością witryny i ładuje je, gdy użytkownicy logują się do witryny. Im większa i bardziej popularna strona, tym więcej zasobów będzie potrzebować.


Hosting to usługa płatna. Nasz najtańszy pakiet cPanel Starter jest dostępny już od 11,06 zł za miesiąc. Wszystkie plany obejmują instalację jednym kliknięciem, czas dostępności 99,9%, całodobowe monitorowanie bezpieczeństwa i łatwy w obsłudze panel sterowania. Naszym zadaniem jest upewnienie się, że Twoja witryna jest dostępna przez całą dobę dla użytkowników.


Hosting można ustanowić na komputerze domowym, ale wtedy będziecie państwo musieli utrzymywać go przez całą dobę pod napięciem, monitorować obciążenie i przerwy w dostawie prądu.


Dlaczego strony www potrzebują hostingu?


Hosting jest potrzebny do przechowywania plików z witryną w całodobowym dostępie, zarządzania plikami i zmiany ich właściwości. Aby to zrobić, dostawcy hostingu instalują panele sterowania.


Certyfikat bezpieczeństwa


Jeśli zamierzasz zainstalować certyfikat SSL na stronie, potrzebujesz dodatkowego miejsca na hostingu. Będą tam przechowywane pliki certyfikatu i jego ustawienia. W naszych usługach premium uzyskacie państwo bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL. Mała kłódka powiadamia odwiedzających, że ich dane pozostaną bezpieczne.


Certyfikat szyfruje formularze kontaktowe na stronie, aby dane osobowe użytkowników nie mogły zostać wykorzystane przez oszustów.


Najczęściej hosting jest kupowany dla witryn. Każda strona wymaga innej ilości zasobów, więc istnieją różne rodzaje hostingu. Różnią się one ilością pamięci, funkcjonalnością i wstępnie zainstalowanym oprogramowaniem.


Dzielony hosting – jest to rodzaj hostingu, w którym jeden serwer jest podzielony na wiele części dla wielu użytkowników. Na jednym serwerze może jednocześnie znajdować się kilkuset użytkowników. Przypomina trochę wieżowiec, w którym są mieszkania i biura. Wszyscy użytkownicy korzystają z zasobów tego samego serwera. Oznacza to, że jeśli ktoś używa zbyt wielu zasobów, będzie to miało wpływ na inne strony. Aby temu zapobiec, dostawcy usług wprowadzają ograniczenia. W wykorzystaniu pamięci RAM lub prędkość zapisu na dysku.


To nie znaczy, że dzielony hosting jest najgorszy. Jest po prostu jest przeznaczony dla innego typu obiektów. Są to zazwyczaj niewielkie projekty.


Serwer dedykowany


Jest to rodzaj hostingu, w którym sam zarządzasz całym serwerem. W takim przypadku nie jesteś zależny od innych klientów dostawcy usług. Możliwości będą ograniczone tylko do możliwości samego serwera.


Administrator serwera dedykowanego uzyskuje pełny dostęp do oprogramowania i sprzętu.


Serwer dedykowany można porównać do prywatnego mieszkania lub posiadłości. Dom ma swoją działkę i garaż i wszystko, co potrzebne do życia i funkcjonowania w sposób samowystarczalny.


Ten rodzaj hostingu jest odpowiedni aplikacji, która wymaga wielu zasobów.

Nasze ceny i pełną ofertę można sprawdzić tutaj.


Hosting w chmurze – jest to nowy rodzaj hostingu, w którym dostawca hostingu dystrybuuje zasoby między wieloma serwerami. Witryna lub aplikacja jest częściowo przechowywana na dziesięciu, lub więcej różnych serwerach. Moc procesora, pamięć RAM, i inne zasoby są również pobierane z różnych serwerów. Pomaga to dostawcy usług hostingowych zrównoważyć obciążenie i przepustowość sprzętu.


Ten typ hostingu jest odpowiedni dla projektów, które nie mają zasobów serwera wirtualnego.


Życzymy sukcesów!

15 wyświetlenia
  • Facebook

Korzystanie z tej Witryny podlega wyraźnie określonym warunkom użytkowania. Korzystając z tej witryny, akceptujesz zobowiązania wynikające z postanowień Regulamin ogólny

                  

Informacje prawne   Zasad ochrony danych osobowych